Nekrolog

W dniu 19 lutego 2018 roku, przeżywszy 90 lat, zmarła śp. ALINA  ŁĘCICKA z d. Fert, Mama prof. UKSW Grzegorza   Łęcickiego. Zmarła była żołnierzem Polski Walczącej, więźniem Mokotowa, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Partyzanckim.

Społeczność Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała  Stefana Wyszyńskiego składa Panu Profesorowi wyrazy współczucia i obiecuje pamięć w modlitwie o Zmarłej.

Pogrzeb śp. Aliny Łęcickiej rozpocznie się w sobotę, 24 lutego 2018 roku o godz. 10.00 Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym   pw. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie-Tarchominie przy ul. Myśliborskiej 100.

 

Dziekan i Rada Wydziału Teologicznego UKSW

Konferencja naukowa "Jan Paweł II w Kolumbii" (23.02.2018)

Katedra Misjologii Instytutu Dialogu Kultury i Religii Wydziału Teologicznego UKSW, Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Mazowsze.serce Polski zapraszają na konferencję "Jan Paweł II w Kolumbii" (ogólnopolska konferencja misjologiczna z serii Jan Paweł II w Ameryce Łacińskiej), która odbędzie się 23 lutego 2018 roku w sali 46 w godz. 10.00-13.00.

Pobierz plakat

Nekrolog

W dniu 16 lutego 2018 roku, w wieku 84 lat, zmarła śp. Czesława Bokwa, Mama ks. prof. Ignacego Bokwy. Społeczność Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała  Stefana Wyszyńskiego składa Księdzu Profesorowi wyrazy współczucia i obiecuje pamięć w modlitwie o Zmarłej.

Pogrzeb śp. Czesławy odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego 2018 r., o godz. 14.00, w kościele św. Floriana w Koprzywnicy k. Sandomierza.

 

Dziekan i Rada Wydziału Teologicznego UKSW

Nekrolog

W dniu 12 lutego 2018 roku, w wieku 80 lat, zmarła śp. Krystyna Bachanek, Mama ks. dra hab. Grzegorza Bachanka. Społeczność Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała  Stefana Wyszyńskiego składa Księdzu Profesorowi wyrazy współczucia i obiecuje pamięć w modlitwie o Zmarłej.

Pogrzeb śp. Krystyny odbędzie się we wtorek, 27 lutego 2018 r., o godz. 10.30, w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.

 

Dziekan i Rada Wydziału Teologicznego UKSW

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY Z PRZEDSTAWICIELEM GOOGLE NEWS LAB

Katedra Public Relations i Komunikacji Marketingowej oraz Koło Naukowe Studentów i Doktorantów "Public Relations w Social Media" zapraszają studentów i doktorantów na warsztaty pt. "Google News Lab: Newsgathering & Digital Storytelling - czyli jak efektywnie zbierać informacje i opowiadać historie w mediach społecznościowych". Warsztaty są dedykowane studentom, doktorantom oraz absolwentom studiów dziennikarskich. Spotkanie poprowadzi Daniel Rząsa, Teaching Fellow z Google News Lab, który na co dzień szkoli dziennikarzy redakcji medialnych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej z wykorzystania narzędzi internetowych w pracy dziennikarzy.

GDZIE: UKSW w Warszawie, ul. Dewajtis 5, sala 116 (Aula Muzyczna)

KIEDY: 21 lutego 2018 (środa), godz. 18:30

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/160589684727193/

Plakat - pobierz

Informacja dla doktorantów pierwszego roku stacjonarnych studiów doktoranckich na WT UKSW

Komisja dnia 01.02.2018 r.podjęła decyzję o przyznaniu Stypendium z dotacji celowej na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych.

Decyzja wejdzie w życie w momencie zatwierdzenia Regulaminu przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Załącznik nr 1 do Regulaminu przyznawania stypendiów badawczych - Wniosek

Załącznik nr 2 do Regulaminu przyznawania stypendiów badawczych - Umowa

Załącznik nr 3 do Regulaminu przyznawania stypendiów badawczych - Sprawozdanie

Regulamin stypendiów badawczych

Zaproszenie do współtworzenia monografii naukowej

Polskie Stowarzyszenia Pastoralistów wraz z Radą KEP ds. Młodzieży przygotowuje monografię naukową, do tworzenia której zapraszamy zarówno teologów, jak też przedstawicieli nauk społecznych. W publikacji mają się znaleźć artykuły ukazujące aktualny obraz duszpasterstwa młodzieży w Polsce, cechy współczesnej młodzieży oraz aktualne konteksty jej życia. Pragniemy też ukazać biblijno-teologiczne podstawy duszpasterstwa młodzieży, jak również problematykę tożsamości i formacji duchownych duszpasterzy młodzieży oraz animatorów świeckich. Chcemy też zaprezentować 6 wymiarów duszpasterstwa młodzieży:

·        Duszpasterstwo indywidualne (spowiednictwo i rozmowa duszpasterska)

·        Grupy i ruchy religijne

·        Lekcje religii, katechezy parafialne

·        Rekolekcje szkolne

·        Ewangelizacja stadionowo-uliczna

·        Media społecznościowe

Osoby zainteresowane zamieszczeniem artykułu w przygotowywanej pracy prosimy o przesłanie proponowanego tytułu i abstraktu do 5. lutego 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/XOQLpxrYsQH5IPXG2

Autorzy, których propozycje Komitet Naukowy monografii zakwalifikuje do publikacji zostaną poinformowani indywidualnie poinformowani o wymaganiach wydawniczych. Jednocześnie informujemy, że tekst w wersji ostatecznej należy złożyć do 23 marca 2018 r.

Subskrybuje zawartość